Pokazy historyczne

Pokazy rzemiosła opracowane zostały z myślą o dzieciach ostatnich grup przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, ale z powodzeniem mogą być również atrakcją różnych uroczystości i wydarzeń firmowych, miejskich itp. Prezentacji

dokonujemy na miejscu u Państwa (świetlica szkolna, sala gimnastyczna, pomieszczenia w domach kultury, w ośrodkach wypoczynkowych, kolonijnych, a w lecie przy ładnej pogodzie w plenerze, na miejskich rynkach, placach zamkowych itp.). Uczestnicy warsztatów

mogą zatem uniknąć uciążliwych, czasochłonnych i kosztownych dojazdów.

Organizowane przez nas warsztaty utrzymane są w duchu epoki poprzez wykorzystanie starych receptur, zabytkowych maszyn i stroje dawne prowadzących pokaz. Zajęcia mają interaktywną formę pozwalającą uczestnikom nie tylko biernie obserwować pokaz, ale również samodzielnie wyczerpać kartkę papieru, zadrukować ją, zapisać gęsim piórem, czy przystawić lakową pieczęć. Ponadto uczestnicy warsztatów otrzymują własnoręcznie wykonany certyfikat potwierdzający zdobycie nowych umiejętności i zapoznanie się z tematyką z zakresu drukarstwa, papiernictwa.

Warsztaty historyczne w szkole

Tematyka pokazów historycznych, które przeprowadzamy w szkołach zawiera elementy dydaktyczne ujęte w programach nauczania przedmiotów: język polski, historia, plastyka. Aby uprościć kwestie organizacyjne warsztaty dostosowaliśmy do rozkładu lekcji.

Czytaj więcej: Warsztaty historyczne w szkole

Warsztaty historyczne w bibliotekach, domach kultury i innych instytucjach

Warsztaty składają się z  pięciu widowisk, z których każde trwa ok. 60 min. i przeznaczone jest dla pojedynczej grupy maksymalnie 40 uczestników. Najpełniejsze i najbardziej efektywne uczestnictwo w zajęciach zapewniają grupy 35-osobowe.

Czytaj więcej: Warsztaty historyczne w bibliotekach, domach kultury i innych instytucjach

Warsztaty historyczne jako element eventu

Nasze warsztaty wspaniale ubarwią także różne wydarzenia zarówno firmowe, jak i organizowane przez urzędy, fundacje, czy stowarzyszenia np. dni miast, pikniki rodzinne, turnieje rycerskie, festyny, lokalne święta. Najczęściej są to imprezy plenerowe, podczas których nasze widowisko jest ogólnodostępne.

Czytaj więcej: Warsztaty historyczne jako element eventu