Login
Hasło

Warsztaty czerpania papieru zainteresowały dzieci i młodzież

W Miejskiej Bibliotece Publicznej dzieci oraz młodzież miały dziś okazję zobaczyć i co najważniejsze spróbować wyczerpać własnoręcznie kartkę papieru, barwić kartki techniką japońską, spróbować pisania gęsim piórem i odciskania pieczęci lakowych na dyplomach.  

Spotkanie zostało zorganizowane po raz drugi w ramach V festiwalu Poezji i Prozy, który dziś rozpoczął się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.  

W zajęciach wzięło udział  ponad 200 dzieci z Jasła i powiatu jasielskiego.  

- Odwiedziły nas również dzieci ze Święcan, z Rostok, nie tylko uczniowie ze szkół podstawowych ale także młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle – mówi Marta Gąsiorowska z oddziału dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Marta Gąsiorowska, MBP oddział dla dzieci

Podczas, gdy jedni uczestnicy warsztatów czerpali papierową masę z kadzi, inni poznawali tajniki barwienia papieru starą, liczącą ponad 2000 lat techniką japońską. Pozostali natomiast mieli możliwość odciskania pieczęci lakowych na dokumentach, a także pierwszy raz w życiu pisania gęsim piórem. Zainteresowanie pokazem czerpania papieru było bardzo duże, również wśród dorosłych czytelników odwiedzających tego dnia bibliotekę.  

Przygotowaniem warsztatów zajęła się firma ART – PAPIER Czerpalnia Papieru, która już po raz drugi odwiedza Jasło.

Tomasz Owczarz, firma Czerpalnia Papieru

- Podczas jednej z takich prezentacji był pan 96 letni, który pierwszy raz w życiu wyczerpał kartkę, po czym  podszedł do mnie i taki zadowolony powiedział, że jest kapitanem żeglugi morskiej, i że on był wszędzie, widział wszystko, ale kartki sobie sam nigdy nie wyczerpał i u schyłku życia udało mu się to zrobić – opowiada Tomasz Owczarz, przedstawiciel firmy Czerpalnia Papieru.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

- – -

Ocena artykułu: 0 głosów. Zagłosuj!
czytano 1433 razy
reklama - zareklamuj się
Warto przeczytać (najnowsze informacje)najczęściej czytane | najczęściej komentowane
Przystankowy "pasztet" POwyborczy 11 grudnia, 17:23 W październiku informowaliśmy o nowej wiacie przystankowej postawionej przy ulicy 3-go...
Międzynarodowe Mikołajkowe Zawody Judo Jasło 2010 11 grudnia, 17:06 W dniu dzisiejszym w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w...
Czad zabija po cichu 8 grudnia, 17:49 REGION. Nieprawidłowa eksploatacja urządzeń grzewczych, kominowych i wentylacyjnych jest przyczyną wielu tragedii. Czad truje i...
Wielki przegrany wraca na "stare śmieci" 2 grudnia, 19:19 Bogdan Rzońca, samorządowiec związany z Jasłem, były marszałek województwa podkarpackiego. Przez...

Wasze komentarze (3)

Tosia Tosia 8-04-2010 10:30 IP: 83.11.226.*

Młodzież jasielska z nudów ,to i papier nie długo będzię żreć...No,chyba,ze intencją tego show było pokazanie młodym jaślanom dokąd zmierza to miasto i ten kraj...Cofnięcie w ewolucji-to pewnie.

zenek zenek 8-04-2010 11:34 IP: 83.11.225.*

Ładna a Pani Marta z biblioteki.Mrrrrrrrrrr

ja ja 8-04-2010 17:28 IP: 82.177.95.*

:yes:

Twój komentarz ukaże się na stronie po akceptacji przez moderatora. Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy czytelników. Nie są one stanowiskiem redakcji portalu. Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin portalu.
Uwaga! Portal Jaslonet.pl przypomina:

"W związku z wyborami samorządowymi - wyborami do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw oraz wyborami wójtów, burmistrzów i prezydentów miast - informujemy, iż w okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów i list kandydatów w jakiejkolwiek formie a także publikowanie sondaży lub list wstępnych wyników wyborów. Publikacja na forum jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny"

(Art. 65 ust. 1 i art. 201 ustawy z dnia 16 lipca 1998 r. Ordynacja wyborcza do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw (Dz. U. z 2010 r. nr 176, poz. 1190 ze zm.) oraz art. 27e oraz art. 27g ustawy z dnia z dnia 20 czerwca 2002 r. o bezpośrednim wyborze wójta, burmistrza i prezydenta miasta (Dz. U. z 2010 r. nr 176, poz. 1191 ze zm.)
Poleć artykuł znajomemu
zamknij (x)
Wpisz e-mail znajomego
Twoja wiadomość
Wprowadź kod z obrazka
© Jaslonet.pl - Jasielski Portal Informacyjny 2008-2010 | Kontakt: tel. kom. 500 145 189, e-mail: redakcja | regulamin | reklama w portalu | patronat medialny